Kurs srpskog jezika za strance

1,150 RSD

srpski1

Kurs srpskog jezika za strance se realizuje individualno i pogodan je za polaznike kojima odgovaraju fleksibini termini i dinamika rada. Kurs se održava uglavnom na engleskom jeziku, a ukoliko za to postoji potreba, nastava se može održavati na još nekim stranim jezicima (nemački, italijanski, španski) u zavisnosti od nacionalnosti polaznika.

Kurs pruža teorijsko znanje i praktičnu upotrebu gramatike i vokabulara. Prilagođen je polaznicima koji nikada ranije nisu imali kontakta sa srpskim jezikom.

Na kraju kursa, polazniku je organizovano polaganje završnog testa i dobijanje sertifikata o poznavanju jezika na odgovarajućem nivou.

Sadržaj kursa

Kurs je podeljen u 24 lekcije. Svaka lekcija unapređuje sve najznačajnije jezičke veštine – čitanje, slušanje, pisanje i komunikacija. Nakon završetka kursa, polaznik će biti sposoban da vodi osnovnu komunikaciju u raznim svakodnevnim situacijama. Osnovni kurs obrađuje sledeće teme:

• Upoznavanje I predstavljanje
  • Snalaženje u društvenim kontekstima
  • Snalaženje u restoranu, kafiću, butiku, aerodromu, hotelu i drugim javnim mestima
  • Opisivanje ljudi i predmeta
  • Izlaganje mišljenja